भारतमा २९ हजार जना कोरोना संक्रमित, मृतकको सं‌ख्या ९३४ पुग्यो

काठमाडौं, १६ वैशाख । भारतमा कोरोना भाइरस (कोभिड–१९) बाट मृत्यु हुनेको संख्या नौ सय ३४ पुगेको छ । भारतको स्वास्थ्य मन्त्रालयले सार्वजनिक गरेको तथ्यांकअनुसार पछिल्लो २४ घण्टामा मात्र भारतमा थप ६२ जनाको मृत्यु भएको हो । साथै संक्रमितको संख्या पनि २९ हजार चार सय ३५ पुगेको छ ।

अघिल्लो दिनको तुलनामा भारत समग्र संक्रमितको संख्या पनि एक हजार ६ सयभन्दा धेरै बढेको हो । भारतको महाराष्ट्र कोरोना भाइरसको कारण सबैभन्दा प्रभावित बनेको छ । अहिलेसम्म महाराष्ट्रमा तीन सय ६९ जनाको मृत्यु भइसकेको छ भने आठ हजार पाँच सय ९० जना संक्रमित छन् । त्यस्तै गुजरातमा अहिलेसम्म एक सय ६२ जनाको मृत्यु भइसकेको छ । मध्यप्रदेशमा पनि एक सय १० जनाको मृत्यु भएको छ ।

भारतको उत्तर प्रदेशमा अहिलेसम्म एक हजार नौ सय ५५ जनामा यो भाइरसको संक्रमण देखिँदा ३१ जनाको मृत्यु भइसकेको छ । त्यस्तै बिहारमा तीन सय ४५ जनामा यो भाइरसको संक्रमण देखिएको छ भने दुई जनाको मृत्यु भएको छ । अहिलेसम्म भारतमा ६ हजार आठ सय ६९ संक्रमित निको भएर घर फर्किसकेका छन् ।

Related articles

प्रि–मनसुन बढी सक्रिय, देशभर वर्षाः गड्याङ्गुडुङ हुँदा के गर्ने ?

काठमाडौं, २६ चैत । प्रि–मनसुन बढी सक्रिय हुँदा देशभरको मौसममा बदली आएको छ । जल तथा मौसम विज्ञान विभागका अनुसार आज देशैभरको मौसममा बदली हुनेछ । यसैगरी तराईका कतिपय भूभागमा आज र भोलि पनि हावा हुरीकोे सम्भावना रहेको जनाइएको छ । मौसमविद् सुजन सुवेदीका अनुसार आज मध्य नेपाल र पूर्वी नेपालमा सामान्यतः बदली हुनेछ । […]

पश्चिमबाट आएको वायुले आज दिनभर काठमाडौं र पूर्वी भेगमा मौसम खराब हुने

काठमाडौं, २२ चैत । देशको पश्चिमी भेगबाट मध्य र पूर्वी भेगतिर अहिले आइरहेको वायुले गर्दा संघीय राजधानी काठमाडौं र पूर्वी भागमा आज दिनभरी मौसम खराब हुने जल तथा मौसम पूर्वानुमान महाशाखाले जनाएको छ ।  मौसमविद् मिनकुमार अर्यालले शुक्रबार बिहान बाह्रखरीलाई जानकारी दिएअनुसार पोखरा आसपास विकसित भएको प्रणाली हाल काठमाडौं नजिक आएका कारण नै मौसम खराब […]

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *