पाल्हीनन्दन गाउँपालिकाको प्रशासनिक भवन पुर्व प्रधानमन्त्री प्रचण्डद्धारा उद्दघाटन

महेश यादव–

परासी, २३ असोज । नेकपा माओबादी केन्द्रका अध्यक्ष एवं पुर्व प्रधानमन्त्री पुष्पकमल दहाल (प्रचण्ड)ले नवलपरासीको पाल्हीनन्दन गाउँपालिकाको नवनिर्मित मुख्य प्रशासनिक भवनको उद्दघाटन गरेका छन् । गाउँपालिले, गाउँपालिका अध्यक्ष बैजु प्रसाद गुप्ताको अध्यक्षतामा आयोजना गरेको भवन उद्दघाटन कार्यक्रममा प्रमुख अतिथि समेत रहेका नेता प्रचण्डले शिलालेख अनावरण गरि भवनको उद्दघाटन गरेका हुन् ।
भवन उद्दघाटन कार्यक्रमलाई सम्बोधन गर्दै पार्टी अध्यक्ष नेता प्रचण्डले मधेशी जनताको नागरिकताका समस्या चाँडै सामाधान हुने बताएका छन् । विगत लामोसमयदेखि नागकिरता नपाएर समस्या भोग्दै आएका अधिकांश मधशी जनताहरुलाई यस गठबन्धनको सरकारले छिटै नागरिकता वितरण गर्ने योजना रहेको बताएका हुन् ।

सभालाई सम्बोधन गर्दै नेता प्रचण्डले सुकुम्बासीलाई पनि छिटै पुर्जा वितरण गराउने योजना रहेको जिकिर गर्दै त्यसैका लागि भुमि व्यवस्था, सहकारी तथा गरिबी निवारण मन्त्रालय आफनो कोटामा पारी जिम्मेवारी लिएको बताए ।
कार्यक्रममा लुम्बिनी प्रदेशका मुख्यमन्त्री कुल प्रसाद केसीले पालिकालाई आवश्यक बजेट र कार्यक्रम प्रदेश सरकारले सहयोग गर्ने प्रंतिबद्धता जाहेर गरे । कार्यक्रममा प्रतिनिधि सभा सदस्य पुर्व गृहराज्य मन्त्री देवेन्द्रराज कण्डेलले, यस गाउँपालिकाले प्रभावकारी योजना तथा कार्यक्रम बनाउने र प्रवाह हुने सेवा छिटोछरितो बनाउन सुझाव दिए । कार्यक्रममा प्रमुख अतिथि, विशिष्ट अतिथि र अतिथिहरुलाई पालिकाकि उपाध्यक्ष पावित्री कोहारले स्वागत गरेकि थिईन ।

उद्दघाटन भएको प्रशासनिक भवन ९ करोड,३४ लाख ९९ हजार रुपैयाको लागतमा निर्माण भएकोे छ । उक्त ५ तल्ले पालिका भवन सुविधा सम्पन्न रहेको छ । पालिका भवन बनेपछि कामकाज गर्न निकै सहज भएको प्रमुख प्रशासकिय अधिकृत श्रीप्रसाद गौतमले जानकारी दिए ।
कार्यक्रममा गाउँपालिकका अधयक्ष बैजु प्रसाद गुप्ताले प्रमुख अतिथि, विशिष्ट अतिथि र अतिथि लगायतका सहभागीहरुलाई धन्यबाद ज्ञापन गरेका थिए । कार्यक्रममा विभिन्न राजनितिक दलका प्रमुख प्रतिनिधि, विभिन्न पालिकाका प्रमुख उप प्रमुख र विभिन्न संघ संस्थाका प्रमुख प्रतिनिधिहरुको उपस्थिती रहेको छ । कार्यक्रममा हजार बढि जनताहरुको सहभागिता रहेको थियो ।

Related articles

नवलपरासीमा आगलागीबाट ६ लाख बराबरकाे क्षति

नन्दु यादव– बेलाटारी, १७ जेठ । नवलपरासी पश्चिम नवलपरासी जिल्लाकाे प्रतापपुर गाउपालिका वडा न ३ कुटिटाेला बस्ने सुदामा धाेबिकाे घरमा गयराति आगलागी भएकाे छ । एकैठाउमा घरगाेठसमेत रहेकाेेमा राति अागाे सल्केर अागलागि भएकाे ईलाका प्रहरी कार्यालय सेमरीका प्रमुख फाैजदार यादव ले जानकारी दिनु भयाे । आगलागीबाट अन्नपात ,भैंसी ,पाडाे ,लत्ताकपडा ,घर लगायतका सामान पुर्ण रुपमा […]

मन्त्री बैजनाथ चौधरीद्धारा पाल्हीनन्दनकाे बहुद्देशिय सभाहल उद्घाटन

गाैरीशंकर जयसवाल– परासी २६ साउन । लुम्बिनी प्रदेश सरकारका आर्थिक मामिला तथा योजना मन्त्री बैजनाथ चौधरीले एमाले नेतृत्वको सरकारले गरेका राम्रा कामबाट डराएर विपक्षी दल सरकार गिराउन लागेको बताएका छन् । उनले अन्य प्रदेश सरकार भन्दा यस लुम्बिनी प्रदेश सरकार विकास खर्चमा उत्कृष्ट प्रदेशको रूपमा मानिएकोले विपक्षीले डराएपनि सरकार गिराउन चलखेल गरिरहेको बताए । आज […]