दलहरू विभाजनले संविधान समाप्त हुने खतरा बढयाे : पुर्वमन्त्री त्रिपाठी

परासी, ३० जेठ । नेपालको राजनितिक दलहरुमा विभाजका घटनाले संविधान नै खतरामा परेको पुर्व मन्त्री त्रिपाठीले बताएका छन् । स्वतन्त्र राजनितिक समुह नवलपरासीका संयाेजक राधेरमण पांडेकाे अध्यक्षतामा परासीमा अयोजित पत्रकार सम्मेलनमा समुहका केन्द्रिय संयाेजक समेत रहेका पुर्वमन्त्री त्रिपाठीले बोल्दै यति बेला राजनिति, दलहरुको हातबाट बाहिर गई अदालतको परिसरमा पुगेको छ ।

दलहरु आफनो निति मर्यादामा नबसी दलहरुमा असन्तुष्टि बढदै दलहरुमा विभाजन देखा पर्दै गएकाले यो असुभ संकेत देखिएको र यसले संविधान नै समाप्त हुने संकेत देखिएको बताएका हुन् ।यतिबेला संसदको अभावमा संविधान घाईते भएको छ । नेताहरु कुर्चीका लागि दौडधुप गरिरहेको र दलभित्रै आन्तरिक खिचातानी र लडाईले नेताहरु संविधान जोगाउनु भन्दा संविधानलाई झनै जोखिममा पार्ने कार्य गरिरहेको नेता त्रिपाठीले आरोप लगाएका हुन् ।

संविधान जोगाउन यतिबेला दुईवटा विकल्प देखिएको मध्ये पहिलो विकल्प संसद पुर्नस्थापन र दोश्रो विकल्प चुनाव रहेको नेता त्रिपाठीले भन्दै सबै दलहरु मिलेर संविधानलाई जोगाउन आवश्यक्ता रहेको बताए । नेता त्रिपाठीले पत्रकार सम्मेलनमा मार्फत स्वतन्त्र राजनितिक समुहले आफनो दल निर्माण र दर्ता प्रक्रिया पनि अगाडी बढाएको बताए ।

नेता त्रिपाठील भने, विभिन्न विज्ञहरुलाई राखेर दल निर्माणका लागि यसका बैचारिक र दस्तावेज बनाउने कार्य करिब करिब अन्तिम चरणमा पुगी सकेको छ । संघिय लोकतान्त्रिक गणतन्त्रको मुलमान्यतालाई अंगिकार गरि अगाडी बढिएको र दल निर्माणका लागि पुर्वपश्चिम गरि दुई ठुला भेला सक्दै काठमाण्डौमा भेला गरि दलको नामाकरण र पार्टी घोष्णा गरि निर्वाचनमा दल दर्ता गराउन योजना रहेको सुनाए ।

Related articles

कर घटाउदै रामग्राम नगरपालिका : यस्ता छन् निःशुल्क सेवाहरु

परासी, १९ भाद्र । रामग्राम नगरपालिकाले कर पुनरावलोकन गर्ने निर्णय गरेको छ । करका बिषयमा जनताहरुबाट गुनासो आएपछि भाद्र १८ गते सोमबार बसेको नगर कार्यपालिकाको बैठकले करको दरलाई पुनरावलोकन गर्ने निर्णय गरिएको मंगलबार रामग्राम नगरपालिकाले आयोजना गरेको पत्रकार सम्मेलनमा नगर प्रमखु नरेन्द्र कुमार गुप्ताले जानकारी दिए । नगरपालिकाले एकिकृत सम्पत्ती कर, व्यवसायिक कर र विभिन्न […]

सुनवल नगरपालिकाद्धारा ९२ करोड ४९ लाख ६८ हजारकाे बजेट प्रस्तुत

रमेश भुसाल– परासी, ७ असार । पश्चिम नवलपरासीको सुनवल नगरपालिकाले कोभिडबाट प्रभावित हुन पुगेको विकास निर्माण, व्यापार व्यावसाय तथा जनजिवनको पुर्नउत्थानमा विशेष जोेड दिने बताएको छ। नगरपालिकाको नवौं नगर सभालाई सम्वोधन गर्दै नगर प्रमुख भीमवहादुर थापाले कोभिडबाट क्षतविक्षत हुन पुगेको बिकास निर्माण,व्यापार व्यवसाय तथा जनजिवनको पुर्नउत्थानमा नगरपालिकाले निषेधाज्ञा अवधिमा अवरुद्ध हुन पुगेका सेवाहरुमा बिना थप […]