डुवानबाट बचाउन पाल्हीनन्दन र सरावलमा पर्ने झरही र धनेवा खोलाकाे सफाई गरिने

सुरेश यादव–

परासी, २७ जेठ । वर्षाका कारण हुन सक्ने सम्भाव्य क्षति न्यूनिकरणका लागि आज जिल्ला विपद् व्यवस्थापन समिति पश्चिम नवलपरासीले कार्य योजना बनाएको छ । हरेक वर्ष वर्षाका कारण जिल्लामा धनजनको क्षति हुँदै आएपछि विपद् व्यवस्थापन समितिले सरकारी निकाय र सरोकारवालाको सहभागितामा पूर्वतयारीका लागि ‘मनसुन पूर्वतयारी तथा प्रतिकार्य योजना’ बनाएको हो ।

प्रमुख जिल्ला अधिकारी धर्मेन्द्र मिश्रको अध्यक्षतामा सम्पन्न बैठकले वर्षाका कारण पहिरो र डुबानका कारण जोखिममा पर्ने बस्ती र स्थानीयवासीहरुको सहयोगका लागि राहत तथा आवश्यक उद्दार सामाग्रीहरु तयारी अवस्थामा राख्न सरोकारवालाहरुलाई आग्रह गरेको छ । पूर्वतयारीका लागि स्थानीय तह, विषयगत सरकारी कार्यालय, निजी क्षेत्र, सामाजिक संघसंस्थालगायत सरोकारवालाहरुलाई समेटिएको प्रमुख जिल्ला अधिकारी मिश्रले बताउनुभयो ।

विपद् पूर्वतयारका लागि सचेतना जगाउ सन्देशमुलक सामाग्री प्रकाशन र प्रसारण गर्न जिल्लामा रहेका सञ्चारमाध्यमहरुलाई बैठकले अनुरोध गरेको छ । त्यसैगरी बैठकले पाल्हीनन्दन गाउँपालिका र सरावल गाउँपालिकामा पर्ने झरही र धनेवा खोलाका कारण बस्ती जोखिममा पर्ने संभावना रहेकाले त्यस क्षेत्रमा थुप्रिएको माटो र बालुवालाई व्यवस्थित गरी खोला सफा गर्ने निर्णय गरिएको छ । त्यसको जिम्मेवारी सम्बन्धित पालिकालाई दिइएको छ ।

Related articles

अनुगमन समितिद्धारा पुर्वी नवलपरासीका मस्जिद–मदरसा अनुगमन

परासी, ३१ बैशाख । जिल्ला स्तरिय मस्जिद मदरसा अनुगमन समिति पुर्वी नवलपरासीले जिल्लाका विभिन्न मस्जिद मदरसाहरु अनुगमन गरेको छ । मुस्लिम आयोगद्धारा गठित उक्त समितिले जिल्लाको देवचुली, कावासोती नगरपालिका र बिनयीत्रिवेणी गाउँपालिकाका विभिन्न मस्जिद मदरसाहरुको अनुगमन गरेको हो । समितिले मंगलबार देवचुली नगरपालिकाको रजहरमा रहेको मदरसा अरबिया ईस्लामिया मोहम्मदिया मस्जिद मदरसाको अनुगमन गरेको हो भने […]

कांग्रेसद्धारा पृथ्वीचन्द्र अस्पताललाई स्वास्थ्य सामाग्री हस्तान्तरण

परासी, २६ चैत । नेपाली कांग्रेस पश्चिम नवलपरासीले बुधबार जिल्ला पृथ्बी चन्द्र अस्पताललाई स्थास्थ्य सामाग्री हस्तान्त्रण गरेको छ । पार्टीले अस्पतालमा कार्यरत चिकित्सक तथा स्वास्थ्यकर्मीलाई अत्यआवश्यक पर्ने पिपीई, सेनीटाईजर, र मास्क लगायतका स्वास्थ्य सामाग्रीहरु हस्तान्तरण गरेको हो । नेपाली कांग्रेस पार्टीका केन्द्रिय सदस्य एवंम् पुर्व गृहराज्य मन्त्री सांसद देवेन्द्रराज कण्डेलको पहलमा पार्टीलाई चौधरी फाउण्डेसनले उपलब्ध […]