शसस्त्र प्रहरीको गोली लागेका युवकको मृत्यु

परासी, ५ जेठ । पश्चिम नवलपरासीमा सशस्त्र प्रहरीको गोली लागेर गम्भीर घाईते भएको युवकको मृत्यु भएको छ । जिल्लाको प्रतापपुर गाउँपालिका ६ कंगली खोला स्थित सिमामा सुरक्षार्थ खटिएको शसस्त्र प्रहरीका जवानले डिफेन्समा गोली चलाउँदा गोली लागेर जिल्लाकै प्रंतापपुर गाउँपालिका ६ कठहवाँ बस्ने २२ बर्षिय युवा अभिनास राजभरको उपचारको क्रममा मृत्यु भएको जिल्ला प्रहरी कार्यालय नवलपरासीका प्रहरी नायब उपरिक्षक राजु लामाले जानकारी दिनु भयो ।

शसस्त्र प्रहरीको गोली मृतक राजभरको खुट्टामा (जाँघ) लागेर थियो । गोली लागेपछि मृतक राजभर गम्भीर घाईते भएका थिए उनको उपचार सहिद स्मृति अस्पताल चौपत्ता हनु नसकेपछि थप उपचारका लागि बुटवल स्थित लुम्बिनी सिटि हस्पिटल पठाइएको थियो । घाईते राजभारलाई उपचारका लागि लैजादा बाटोमै मृत्यु भएको हस्पिटलका डाक्टरले बताएको प्रहरी नायब उपरिक्षक लामाले जानकारी दिनु भयो । अहिले देड बडि पोष्टमार्टमका लागि जिल्ला ल्याइदै छ ।
यसरी घटयो घटना
आज विहान साढे ९ बजेको समयमा प्रतापपुर गाउँपापालिका वडा ६ कठहवाँका २ जना युवाहरु भारत जान खोज्दा सिमामा खटिएको शसस्त्र प्रहरीले रोकेको थियो । भारत जान नपाएपछि ति दुईजना युवाहरु भनाभन गर्दै फर्कि गाउँबाट ५०÷६० जनालाई जुटाई शसस्त्र प्रहरी र अस्थायी पोष्ट माथि ढुंगामुढा गरि झडप गरेका थिए ।

स्थानिय र शसस्त्र प्रहरी बिचको झडप अनियन्त्रित भएपछि शसस्त्र प्रहरीले भिड छितिरबितिर गर्न २ राउड हवाई फायर गरेको थियो जसम्धये एक गोली मृतक राजभरको खुट्टामा लागेको शसस्त्र प्रहरी बल नं. २६ गण हेडक्वाटरका गणपति शसस्त्र प्रहरी उपरिक्षक महेश अधिकारीले जानकारी दिनु भयो । उहाँका अनुसार स्थानियको झडपले शसस्त्र प्रहरीका पनि ६ जना प्रहरी घाईते छन जसमध्ये शसस्त्र प्रहरी नायब निरिक्षक शंकर बुढाथोकीको टाउँमा गम्भीर चोट लागेको जानकारी दिनु भयो । कोभिड–१९ को संक्रमण रोकथामका लागि नेपाल सरकारले सिमा बन्द गरेको छ । तर पनि सिमावर्ति क्षेत्रका केहि स्थानियहरु भारत आउत जाउत गर्दै आएका थिए ।

स्थानिय
यता स्थानिय प्रत्यक्ष दर्शीले दुबै पक्षको झडपमा खटिएका शसस्त्र प्रहरीहरुले ५ राउण्ड गोली प्रहार गरेका थिए । एउटा गोली मृतक राजभरको खुट्टामा लागेको जानकारी दिए । उक्त क्षेत्रमा खटिएको शसस्त्र प्रहरीले भारत जानमा रोक लगाएपनि विहान एक जना व्यक्ति अवैध नाका प्रयोग गरि भारत छिरेपछि ति दुईजना युवाहरु उसलाई जान दिने र मलाई किन नदिने भनि भनाभन गरेका थिए । शसस्त्र प्रहरी ति दुबै युवाबिच चर्काचर्की भएपछि ति दुबै युवाहरु गाउँगई ५०÷६० जनाको भिड लिएर आएर बादविवाद गरेपछि दुबै पक्षबिच झडप भएको स्थानियले जानकारी दिए ।

अहिले साे क्षेत्रमा थप झडप हुन सक्ने भनि शसस्त्र प्रहरीले डयुटी हटाएकाे छ ।

Related articles

तिहारपछि सडक आन्दोलन गर्ने राजेन्द्र महतोको चेतावनी

जनकपुरधाम, २७ असाेज ।  राष्ट्रिय जनता पार्टी नेपालका अध्यक्ष मण्डलका सदस्य राजेन्द्र महतोले वर्तमान समयमा देशको परिस्थिती जटिल बन्दै गएको बताएका छन् । शनिवार वडा दशैँ, दिपालवी र छठको अवसरमा प्रेस मञ्च नेपाल धनुषाको आयोजनामा भएको पत्रकार सम्मेलनमा उनले सरकारको काम गराईलाई दृष्टिगत गर्दै जनता असन्तुष्ट भईरहेको बताए । धनुषा जिल्लाको क्षेत्र नम्बर ४ का […]

पाल्हीनन्दन गाउँपालिकामा ६७ विगाहा सार्वजनिक जग्गा अतिक्रमण : खाली गराउन गाउँपालिकाकाे याेजना

परासी, ९ असार । पश्चिम नवलपरासीको पाल्हीनन्दन गाउँपालिकाले गाउँपालिका भित्र अतिक्रमण भएका सार्वजनकि जग्गाहरुलाई खाली गराई आफनो कब्जामा ल्याउन योजना बनाएको छ । साविक गाविस हुदा बखत नै अतिक्रमणमा पर्दै आएका सार्वजनिक जग्गाहरुलाई खाली गराउने र सो जग्गाको संरक्षण गर्दै व्यवस्थापन तर्फ गर्न गाउँपालिका एक ठोस योजना बनाई अगाडी बढिरहेको गाउँपालिका अध्यक्ष बैजु प्रसाद गुप्ताले […]