पोखरामा एई ग्लोबलको ‘अष्ट्रेलियन एजुकेसन फेयर’ हुँदै

काठमाडौं– पोखरामा अष्ट्रेलियन एजुकेसन फेयर  हुने भएको छ । आगामी भदौ ३ गते (अगस्ट १९) पोखराको न्युरोडस्थित सिटी स्क्वायर बैंक्युट हलमा ‘ग्राण्ड अष्ट्रेलियन एजुकेसन फेयर’ आयोजना गरिएको एई ग्लोबल पोखराका प्रवन्ध निर्देशक प्रीया थापाले जानकारी दिइन् ।

‘फेयरमा २४ वटा युनिभर्सिटी र कलेजका प्रतिनिधिहरु सहभागी हुन्छन्,’ थापाले भनिन्, ‘सहभागी विद्यार्थीलाई अष्ट्रेलियन  शिक्षाका लागि आवश्यक सम्पूर्ण ज्ञान प्रदान गर्नेछौं ।’ निःशुल्क प्रवेशको व्यवस्था गरिएको फेयरमा ‘स्पर्ट एडमिसन अप्लाई’को सुविधासमेत रहेको थापाले बताइन् ।

फेयरमा सहभागी विद्यार्थीलाई विभिन्न क्याटेगोरीमा ३० प्रतिशतसम्म छात्रबृत्ति उपलब्ध गराइने बताइएको छ । ‘२४ वटा युनिभर्सिटी तथा कलेजबाट रोजेको विषय विद्यार्थीले छनोट गर्न सक्छन्,’ थापाले भनिन्, ‘अष्ट्रेलियाका फरक फरक शहरका युनिभर्सिटी फेयरमा सहभागी हुँदैछन् ।’

फेयरमा सहभागी विद्यार्थीलाई प्रिभिलेज कार्डको व्यवस्था गरिएको छ । भिजा लागिसकेपछि फ्लाइट टिकेटमा छुट लगायतका सेवा प्रिभिलेजन कार्डबाट प्राप्त गर्न सकिने थापाले जानकारी दिइन् । ‘आयस्लमा ५० प्रतिशत छुटको सुविधासमेत छ,’ उनले भनिन्, ‘अष्ट्रेलिया जान इच्छुक विद्यार्थीलाई निःशुल्क प्रक्रिया सुरु गर्छौं ।’

फेयरमा सहभागी विद्यार्थीलाई आकर्षक पुरस्कारको व्यवस्था गरिएको थापाले जानकारी दिइन् ।

 

Related articles

उखु किसान पिडा जस्ताको त्यस्तै : राजमार्ग बन्दको उपलब्धी के ?

–रन्विद्र यादव– परासी, २३ असोज । उखु उत्पादक कृषक समिति नवलपरासीको अगुवाईमा उखु किसानहरुले यहि असोज १२ गते २ घण्टा पुर्वपश्चिम राजमार्ग अवरोध गरेका थिए । चिनी मिलहरु आलटाल गर्दै किसानहरुलाई उखुको भुक्तानी नदिएपछि उखु किसान बाध्य भएर आन्दोलनमा उत्रि राजमार्ग बन्द गराउन पुगेका थिए । पटक–पटक उखुको किसान आग्रह, दबाब मुलक आन्दोलन र जिल्ला […]

उद्योग वाणिज्य संघ सुनवलद्धारा कर सम्वन्धी अन्तरकृया

सुनवल, २० फागुन । उद्योग वाणिज्य संघ सुनवललले आन्तरिक राजश्व, मुल्य अभिवृद्धि, अन्तशुल्क , स्थानियकर र घरेलु सम्वन्धी अन्तरकृया कार्यक्रम गरेको छ । उद्योगी, व्यापारी व्यावसायीहरुलाई कर सम्वन्धी जानकारी गारउने उद्देश्य अनुरुप अन्तरकृया कार्यक्रम संचालन गरेको उद्योग बाणिज्य संघ सुनवलका अध्यक्ष रमेश कर्माचर्याले बताउनुभयो । अन्तरकृया कार्यक्रम उपस्थित उद्योगी व्यापारी र व्यावासायीहरुले कर र दर्ता […]