स्वास्थ्य सेवा केन्द्रलाई १ अर्ब ८ करोड बजेट निकासा

काठमाडौं,१९ फागुन । अर्थ मन्त्रालयले १ सय १३ वटा स्थानीय तहमा निर्माणाधीन स्वास्थ्य सेवा केन्ऽका लागि १ अर्ब ८ करोड ५३ लाख २३ हजार रुपैयाँ शसर्त अनुदानका रुपमा निकासाको स्वीकृति दिएको छ ।

अर्थमन्त्री विष्णुप्रसाद पौडेलले वडास्तरीय स्वास्थ्य सेवा केन्ऽको निर्माणाधीन भवनहरुको दायित्व भुक्तानीका लागि स्वास्थ्य तथा जनसंख्या मन्त्रालयको प्रस्तावमा रकम निकासामा स्वीकृत दिएको मन्त्रालयले जनाएको छ ।

स्थानीय तहका सबै वडामा प्राथमिक स्वास्थ्य सेवा उपलब्ध गराउने नीति अनुसार २ हजार ६ सय २६ वटा वडामा स्वास्थ्य संस्था निर्माणाधीन अवस्थामा छन् । स्वास्थ्य संस्थाको काम सम्पन्न भएको आधारमा वित्तीय हस्तान्तरणका रुपमा रकम पठाउने गरिएको छ ।

अर्थ मन्त्रालयका प्रवक्ता सुमन दाहालका अनुसार चालू आर्थिक वर्षमा स्वास्थ्य सेवा केन्द्र निर्माणका लागि ४ अर्ब २० करोड रुपैयाँ विनियोजन गरिएको छ । त्यसमध्ये यसअघि २ अर्ब ६९ करोड रुपैयाँ २८ लाख ५८ हजार रुपैयाँ निकासा भइसकेको छ ।

अर्थ मन्त्रालयले प्रत्येक स्थानीय तहमा आधारभूत अस्पताल निर्माण कार्यक्रम अन्तर्गत ५७ अर्ब ९७ करोड रुपैयाँ बराबरको स्रोत सुनिश्चित गरेको थियो ।
सोही अनुसार गत मंसिर १५ गते ३ सय ८ वटा स्थानीय तहमा आधारभूत अस्पतालको शिलान्यास गरिएको थियो ।

Related articles

नवलपरासीबाट १८ लाख २१ हजारको खशीबोका र केराउ बरामद

परासी, ११ श्रावण । पश्चिम नवलपरासीमा चोरी–तस्करी मौलाएको छ । स्थानिय तस्करहरुले मौका छोपी भारतबाट नेपाल र नेपालबाट भारत विभिन्न सर–सामानको चोरी तस्करी गर्दै आएका छन् । नेपाल र शसस्त्र प्रहरीको २४ घण्टे निगरानीका वावजुद पनि तस्करहरु खेत र खोलाको बाटो प्रयोग गरि कपडालत्ता, मटर, लागु औषध, खशीबोका, खाद्यान्न, हार्डवेयर, ईलेक्ट्रीक लगायतका सामाग्रीहरुको चोरी तस्करी […]

झडपमा स्थानीयले गुलेलीले हान्दा २ सुरक्षाकर्मीको अाँँखामा गहिरो चोट : थप उपचारका लागि काठमाडौ पठाइयो

🔹रबिन्द्र यादव- परासी, २७ जेठ। आइतबार सान्झ शसस्त्र प्रहरी र स्थानीय बीच झडपमा स्थानीयले गुलेली हानेर दुई सुरक्षाकर्मीको आन्खानै फुटालेका छन।स्थानीयले गुलेली हान्दा २ शसस्त्र प्रहरीको आन्खा नजिककै गहिरो चोट लागेको र आन्खाको नानी नै फुटेको हुन सक्ने भन्दै पृथ्वीचन्द्र अस्पतालले थप उपचारका लागि काठमाडौ रिफर गरेको छ। अाइतबार सान्झ शसस्त्र प्रहरी र स्थानीय बीच […]