सुस्ताले गुमायो एक सिमा रक्षक योद्धा

परासी, १७ माघ। देशको भुमिप्रति समर्पित सुस्ताको भुमि बचाउनको लागि आहोरात्र खट्दै आएका इन्ताफ मियाको बिरामीका कारण मृत्यु भएको छ। बिरामीका कारण कमजोर हुँदै गएका मिया ७२ बर्षको उमेरमा मृत्यु भएपछि सुस्ताबासी अत्यन्तै दुखी भएका छन।
सुस्ता भुमी जोगाउन सुस्ता सिमामा भारतीय ज्यादतीका विरुद्धमा लडदै आएका मियाको निधन प्रती दुखी हुँदै सुस्ताबासी भन्छ्न हामिले एउटा पिलर गुमायौ।

मिया सुस्ताको हरेक समस्यामा चासो राख्न र भिड्नसधैं अग्रसर भै लाग्ने गर्द्थे । आफ्नो स्वास्थ्यको ख्याल नराखी सुस्तामा प्रत्येक मिटिङ्ग समयमै गएर सहभागी हुनुको साथै डेलिगेसनको लागि पटकपटक काठमाडौ जाने प्रेरित गर्ने हामीहरुको प्रेरणाको स्रोत मियाको निधन प्रती सिङ्गो सुस्तानै दुखी भएको सुस्ता बचाउ अभियानका प्रबक्ता रबिन्द्र जयसवालले बताए । यस्तो दुखको घडीमा शोकाकुल परिवारलाई धैर्य धारण गर्न र उन्को पार्थीव शरिरमा नेपालीको राष्ट्रिय झन्डा ओढाएर अन्तिम बिदाइ गरियो ।

Related articles

धर्म संस्कृती बचाउनुपर्नेमा सुनवल नगरपालिका मेयर भरत थापाको जोड

परासी , २१ असाेज । नवलपरासीको सरावल गाउँपालिका वडा नं. ३ सरावलमा अवस्थित हिमालय युवा क्लब सरावलकाे अायाेजनामा हिन्दुहकाे महान पर्व बिजया दशमीकाे अवसरमा सांस्कृतिक कार्यक्रम सुरु गरिएको छ। क्लबका अध्यक्ष नरेश कुमार फाैजदारकाे अध्यक्षता तथा सुनवल नगरपालिका नगर प्रमुख भीमबहादुर थापा क्षेत्री (भरत ) काे प्रमुख अातिथ्यतामा सांस्कृतिक कार्यक्रम सुरु गरिएको हाे। कार्यक्रमलाई सम्बाेधन […]

राजग्राम जेसीजद्धारा युवाहरुलाई नेतृत्व विकास तालिम प्रदान

परासी, १६ कार्तिक । रामग्राम जेसीज नवलपरासीले जिल्लाका युवा युवतीहरुलाई नेतृत्व विकास तथा उत्पेरणा सम्बन्धित तालिम प्रदान गरेको छ । युवाहरुको क्षमता तथा नेतृत्व विकास गर्न र समाजमा योगदान पु¥याउन उत्प्रेरित गर्ने उद्देश्यले सो तालिम प्रदान गरेको हो । जेसीजका कार्यकारी उपाध्यक्ष सन्दिप अग्रहरीको संयोजकत्व तथा जेसीजको अध्यक्ष मुक्ति प्रसाद पौडेलको अध्यक्षतामा भएको तालिम उद्दघाटन […]