काेराेनाबाट बच्न सामाजिक दुरी जरुरी छ : अध्यक्ष चाैधरी

परासी ,२५ साउन। अाफु सुरक्षित रहेमात्र अरुलाई सुरक्षित बनाउन सकिन्छ भन्दै काेराेनाबाट बच्न जनसमुदायलाई सामाजिक दुरी बनाएर रहन सरावल गाउँपालिका अध्यक्ष राधेश्याम चाैधरी अाग्रह गर्नुभएको छ।

विश्वभर महामारीको रुपमा फैलीरहेको Covid-19अर्थात Corona(कोरोना) virus को प्रभाव दिनानुदिन बढिरहेको अवस्थामा हाल नेपालपनि उच्च जोखिमको सुचिमा रहेकोले काेराेनाबाट बच्ने उत्तम उपाय भनेको सामाजिक दुरी रहेको अध्यक्ष चाैधरीले बताउनुभयो ।

काेराेनाकाे प्रभाव नियन्त्रण र जोखिम बाट वच्न उच्च सतर्कता अपनाइ रहेको अवस्था रहेकोमा आम जनसमुदाय,सरोकारवाला पक्ष तथा नेपाल सरकार र स्थानीय तहबाट जारी सुचना तथा नियमलाई पुर्णरुपमा पालना गर्नुहुन अनुरोध समेत गर्न गर्नुभएको छ।

हाल समुदाय स्तरमा काेराेना देखा परेकाे हुनाले सावधानी अपनाउन तथा नियम पालना गर्न समेत अनुराेध गर्नुभएको छ । मानव जिवनमा स्वास्थ्य सबैभन्दा ठुलाे धन भएको हुनाले अाफ्नाे स्वास्थ्य प्रती सबैले ख्याल राखेर स्थानीय तहले जारी गरेको निर्णय हामी सम्पुर्ण जनताको भलाइकाे लागि भएको हुनाले यसप्रति ध्यान दिन समेत अाग्रह गर्नुभएको हाे।

गाउँपालिका भित्र सन्चालन हुने हाटबजार ,मेला , सभासम्मेलन पुर्ण रुपमा राेक लगाइएको जानकारी गराउदै विभिन्न संघ संस्थाले सावधानी अपनाउदै समाजिक दुरी कायम गरि मास्क र सेनिटाइजरकाे प्रयाेग सहित अात्म सुरक्षामा ध्यान दिन प्रेस बिज्ञप्ति मार्फत जानकारी गराउनु भएको हाे।

समुदाय स्तरमा काेराेना देखिएकाे हुनाले दैनिक कार्य सन्चालन गर्दा अनिवार्य रुपमा सामाजिक दुरी कायम गर्ने ,साबुनपानीले हात धुने तथा सुरक्षाको उपाय अवलम्बन गर्ने र संक्रमण भइसके पश्चात पालिका पुर्ण रुपमा लकडाउन गर्नुपर्ने भएकोले बेलैमा सचेचभई संक्रमणबाट बच्ने उपाय अपनाउनुहुन तथा सम्बन्धित निकायसँग हातेमालो गर्दै अगाडि बढ्नुहुन सम्पुर्ण गाउँपासिलाई अनुरोध समेत गर्नुभएको हाे।

Related articles

रिहाईको आदेशपछि अदालतको गेटैमा समातिए विप्लव नेकपाका नेता

बुटवल, १४ माघ । विप्लव नेतृत्वको नेपाल कम्युनिष्ट पार्टीका नेताहरूलाई बुटवलस्थित उच्च अदालतले रिहाईको आदेश दिएपनि प्रहरीले अदालतको गेटबाटै पुन: गिरफ्तार गरेको छ । नेताद्वय बालकृष्ण शर्मा र प्रदिप बहादुर वलीलाई प्रहरीले उच्च अदालत तुलसीपुर बुटवल इजलासको गेटबाट पुन: पक्राउ गरेको हो । दाङमा असोज २९ गते समातिएका २१ जना विप्लवका नेतामध्ये २ जनालाई माघ […]

बन अतिक्रमणले बन बिनाश हुदै बनकाे अवस्था दयनिय बन्दै

परासी, १३ फागुन । पश्चीमी नवलपरासीमा बनकाे अवस्था दयनिय बन्दै गएकाे छ । एका तर्फ जिल्ला दुइ जिल्लामा विभाजित भएपिछ बनकाे क्षेत्र घटेकाे छ भने अर्काे तर्फ बन संरक्षणकाे अभावमा अतिक्रमण हुदै बिनाश हुदै गएकाे छ । बनकाे लागातार विनाशले बनकाे क्षेत्रमा कमी अाए संगै बन विस्तारमा कसैकाे ध्यान पनि पुगेकाे पाइएकाे छैन । जिल्लाको पुर्वि […]

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *