महेशपुर भन्सारको राजस्व जम्मा १३ करोड : लक्ष्य अनुसार उठेन राजस्व

परासी, १२ श्रावण । नवलपरासीको महेशपुर भनसार कार्यालयको राजस्व लक्ष्य वर्षेनी घट्दै गएको छ । महेशपुर छोटी भन्सार कार्यालयबाट मूल भन्सारमा स्तरउन्नती  भएपनि राजस्व भने लक्ष्य अनुसार उठन सकिरहेको छैन । महेशपुर भन्सार कार्यालय वि.स. २०७५ श्रावण १ गतेदेखि मूल भन्सारमा स्तर उन्नती भएको थियो । मुल भन्सार घोषणा भएको पहिलो वर्ष कार्यालयले जम्मा १५ करोड राजस्व संकलन गरेको थियो तर यसबर्ष  राजस्व घटदै १३ करोडमा खुम्चेको छ । 

कार्यालयले आर्थिक बर्ष २०७६/०७७ मा कुल १३ करोड ४ लाख ६१ हजार ६४१ रुपैया मात्र राजस्व संकलन गरेको छ । महेशपुर छोटी भन्सार हुँदा पनि करिब १० करोड राजस्व उठने गर्दथ्यो तर मुल भएपनि राजस्वमा खासै बृद्धि हुन सकेको छैन । महेसपुर नाकामा व्यपारीहरुको चाप बढ्न नसकेर र चोरी तस्करी बढदै गएकाले राजस्व कमी आउदै गएको अनुमान गर्न सकिन्छ ।

भन्सार कार्यालयले यसवर्षको अषाढसम्ममा संकलन गरेको राजस्वमा भन्सार पैठारी शुल्क तर्फ ६ करोड ७५ लाख ७८ हजार २३८, कृषि सुधार शुल्क तर्फ ३२ लाख ७४ हजार ७६ र भन्सार सेवा दस्तुर तर्फ १५ लाख ५७ हजार ८४५ रुपैयाँ संकलन भएको छ । त्यस्तै अन्तशुल्कतर्फ ६१ लाख २२ हजार ८१३, मुल्य अभिबृद्धि कर तर्फ ४ करोड ४० लाख ३ हजार ९१२ र आयकर तर्फ १० लाख ५९ हजार ५३७ रुपैयाँ राजस्व संकलन भएको भन्सार कार्यालयले जनाएको छ ।

क्रोनाले यसवर्ष लक्ष्य पुरा हुन नसकेको कार्यालयलको भनाइ छ । कार्यालयले लकडाउन खुकुलो भएपछि अषाढ महिनामा मात्र १ करोड ६८ लाख १६ हजार ५५३ रुपैयाँ राजस्व संकलन गरेको जनाएको छ । भन्सार मुल भएपनि आवश्यक पुर्वाधारको विकास र क्वारेन्टिनको व्यवस्था नभएकाले नाकामा व्यपारीहरुको चाप बढन सकिरहेको छैन ।

Related articles

लकडाउन र रमजान

माेहम्मद इजहार शेष– अरबी हिज्री पात्रोको नवौं महिना हो रमजान । यसै महिनामा विश्वभरका मुस्लिम समुदाय रोजा (ब्रत) बस्दछन् । धार्मिक उत्सव जस्तै मानिने यो एक महिने ब्रत यस वर्ष कोरोना महामारीले विश्व नै अस्तब्यस्त भएको बेला परेको छ । पश्चिमि मुलुकहरुमा रमजान शुक्रबारदेखि सुरु भएको छ भने नेपाल र भारत सहितका अन्य मुलुकमा अाज […]

नवलपरासीमा ठूलो सवारी दुर्घटना, दुईको मृत्यु १७ घाइते

कावासोती,१६ जेठ । पूर्बि नवलपरासीको देबचुली २ हमाल चोकमा बस र ट्रक ठक्कर खादा २ जनाको घटना स्थलमा मृत्यु भएको छ । भने अन्य १७ जना घाईते घाइृते भएका छन् । जिल्ला प्रहरी कार्यालय नवलपुरका डिएसपि अर्जुन रानाभाटका अनुसार दुर्घटनामा परि २ जना महिलाको मृत्यु भएको र अन्य करिब १७ जना घाईते भएको जनाएका छन् […]

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *