सुनवल नगरपालिकाको कुल बजेट ७६ करोड ३३ लाख

परासी, १० असार । नवलपरासीको सुनवल नगरपालिकाले आगामी बर्षका लागि कुल ७६ करोड ३३ लाख ३७ हजार ५०९ रुपैयाको बजेट ल्याएको छ । नगर प्रमुख भिम बहादुर थापा क्षेत्रीको अध्यक्षतामा भएको नगरपालिकाको ७ आंै नगर सभामा आर्थिक बर्ष २०७७÷०७८ को लागि कुल बजेट ७६ करोड ३३ लाख ३७ हजार ५०९ रुपैया अनुमान गरिएको सभामा प्रस्तुत गरिएको छ ।

नगरपालिकाले चालू तर्फ ४० करोड ७२ लाख १२ हजार ५०९ रुपैयाँ र पुजीगत तर्फ ३५ करोड ६१ लाख २५ हजार रुपैया अनुमान गरेको बजेट नगर उप–प्रमुख दधिराम अर्यालले सभामा बजेट प्रस्तुत गर्नु भएको हो । उहाँले प्रस्तुत गरेको बजेटमा नगरपालिकाले आन्तरिक श्रोतबाट १२ करोड ५४ लाख र बाह्य तर्फ ६३ करोड ७९ लाख ३७ हजार ५०९ रूपमा आम्दानी गर्ने अनुमान गरेको नगर प्रमुख भरत थापाले जानकारी दिनु भयो ।

नगरपालिकाले उक्त बजेटलाई क्षेत्रगत रुपमा बिनियोज गर्दा सामाजिक बिकास तर्फ ५ करोड ३३ लाख ८५ हजार बिनियोजन गरिएको छ । जस अन्तर्गत शिक्षा विकास तफ १ करोड ४५ लाख ९३ हजार, स्वास्थ्य तर्फ १ करोड ४६ लाख रुपैया छुट्टाएको छ । त्यस्तै आर्थिक बिकास तर्फ २ करोड ६१ लाख ९५ हजार बिनियोजन गरिएको छ । जसमा कृषि विकासका लागि १ करोड, पशु सेवा तर्फ ७१ लाख र पर्यटन तर्फ ३७ लाख ५० हजार र सहकारी तर्फ ५३ लाख छुट्टाएका नगर प्रमुख थापाले जानकारी दिनु भयो ।

त्यसैगरि पुर्वाधार बिकास तर्फ ६ करोड ५५ लाख रुपैया बिनियोजन गरिएको छ भने वातावरण तथा बिपद ब्यस्थापनमा १ करोड ६५ लाख र संस्थागत बिकास तथा शुशासन तर्फ ७६ लाख रुपैया बिनियिजन गरिएको छ । त्यसैगरी क्रोनाले प्रभावित भै सम्पन्न नभएका पुराना योजनाहरुलाइ निरन्तरता दिन १२ करोड ९९ लाख बिनियोजन गरिएको नगर प्रमुख थापाले जानकारी दिनु भयो । नगरपालिकाको ७ आंै नगरसभा प्रमुख प्रशासकिय अधिकृत रामलाल श्रेष्ठले संचालन गर्नु भएको उक्त सभामा नगर प्रमुख थापाले निति तथा कार्यक्रम प्रस्तुत गर्नु भएको थियो ।

Related articles

नवलपरासीमा ताजिया मेला शुरु : दर्शककाे भिडभाड बढयाे

परासी, भदाै २४ । पश्चिम नवलपरासीमा विशाल ताजिया मेला आजदेखि शुरु भएको छ । मुस्लिम समुदायको महानव पर्व महोर्रमको अवसरमा जिल्लाको विभिन्न ठाउँमा बाँसको विशाल ताजिया बनाई मेला मेला संचालन गरिएको छ । यो मेला लागतार तिन दिसम्म चल्ने बताइएको छ । जिल्लाको सदरमुकाम परासी, सरावल गाउँपालिका वडा ४ पुर्नहा, वडा ७ भुजहवाँ, पाल्हीनन्दन गाउँपालिका […]

सुनवल नगरपालिकाको बजेट ९७ करोड २८ लाख

परासी, १० असार । पश्चिम नवलपरासीको सुनवल नगरपालिकाले आगमी आर्थिक बर्ष २०७६÷०७७ का लागि ९७ करोड २८ लाख ७५ हजार रुपैयाको बजेट ल्याएको छ । नेपालकै पहिलो बालमैत्री नगरपालिका, सुनवल नगरपालिकाको पाँचांै नगर सभामा नगर उप–प्रमुख दधिराम अर्यालले उक्त बजेट प्रस्तुत गरेका हुन् । सभामा प्रस्तुत गरिएको कुल बजेट मध्ये चालु खर्च तर्फ ३७ करोड […]