प्रदेश ५ को बजेट ३६ अर्ब ३५ करोड

बुटवल, १ असार। प्रदेश नं.५ ले यसबर्ष ३६ अर्ब ३५ करोडको बजेट ल्याएको छ । आर्थिक वर्ष २०७७/७८ का लागि कुल ३६ अर्ब ३५ करोड २५ रुपैंयाको बजेट सार्वजनिक गरेको हो ।

कुल विनियोजित बजेटमध्ये चालुतर्फ १२ अर्ब ५९ करोड २४ लाख ९८ हजार (३४.६४ प्रतिशत), पुँजीगततर्फ १८ अर्ब ६१ करोड ९९ लाख ५२ हजार (५१.२२ प्रतिशत) र वित्तीय हस्तान्तरणतर्फ ५ अर्ब १४ करोड ५० हजार रुपैंया रहेको छ । प्रदेशसभा बैठकमा मुख्यमन्त्री समेत रहेका तथा आर्थिक मामिला तथा योजनामन्त्री शंकर पोखरेलले बजेट पेश गरेका हुन् । 

Related articles

उखु किसानद्धारा ७० कराेड भुक्तानी रकम माग : भुक्तानी नपाए आन्दोलनमा उत्रिने चेतावनी

♦सहबान अन्सारी– सुस्ता, १६ असार । पश्चिम नवलपरासीका उखु किसानहरू उखुकाे भुक्तानी रकम माग गरेका छन्र । उखु मिलहरूलाइ उधाराेमा दिएकाे उखुकाे भुक्तानी रकम किसानहरूले माग गरेका हुन्र । उखु उत्पादक संघर्ष समिती नवलपरासीका अनुसार अार्थिक बर्ष २०७५/०७६ मा किसानहरूले पाउनु पर्ने भुक्तान रकम ७० कराेड भन्दा बढि रहेकाे छ । मिलहरूले  चिनीकाे विक्री वितरण […]

सिँचाई कुलोको पानीमा ईट्टाभट्टाले कब्जा गरेपछि किसानहरु सिँचाईबाट बन्चित

परासी, २७ मंसिर । सिँचाई कुलोको पानी एक स्थानिय ईट्टा भट्टाले थुनेर कब्जा गरेपछि किसानहरु खेती सिँचाईबाट बन्चित भएका छन् । पश्चिीमी नवलपरासीको सरावल गाउँपालिका वडा २ मा रहेको हरि ईट्टा उद्योगले कुलोको पानी थुनेर उद्योगमा प्रयोग गरेपछि वडा २ र ३ का किसानहरु गहुँ तथा मसुरो केराउ खेती सिँचाई गर्नबाट बन्चित भएका हुन् । […]

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *