दिल्ली हिंसामा मर्नेको संख्या १८ पुग्यो

नयाँ दिल्ली, १४ फागुन । नागरिकता संशोधन कानुन (सीएए) को विषयलाई लिएर उत्तर–पूर्वी दिल्लीमा जारी हिंसामा परी मर्नेको संख्या १८ पुगेको छ । नागरिकता संशोधन कानुनको समर्थन गर्ने र विरोध गर्ने समूह बीच आइतबारबाट भड्किएको हिंसामा परी बुधबार बिहानसम्म मर्नेको संख्या १८ पुगेको हो । 

समाचार संस्था एएनआईले गुरु तेगबहादुर अस्पतालका एमडी सुनिलकुमार गौतमलाई उद्धृत गर्दै बुधबार बिहान उपचाररत पाँच जना घाइतेको मृत्यु भएको जनाएको छ । योसँगै हिंसामा परी मृत्यु हुनेको संख्या १८ पुगेको हो । 

उत्तर–पूर्वी दिल्लीको जाफराबाद, मौजपुरलगायतका क्षेत्रमा जारी हिंसामा झण्डै अढाई सय मानिसहरु घाइते भएका छन् । जसमध्ये ६७ सुरक्षाकर्मी पनि रहेका छन् । 

हिंसाका कारण उत्तर–पूर्वी दिल्लीका सम्पूर्ण शैक्षिक संस्थानहरु बन्द गर्न निर्देशन दिइएको छ । दिल्ली सरकारले आन्तरिक परीक्षाहरु स्थगित गर्ने घोषणा गरेको छ । यसका साथै सरकारले सीबीएसईको बोर्ड परीक्षा पनि स्थगित गरेको छ । 

नागरिकता संशोधन कानुनविरुद्ध ठूलो संख्यामा प्रदर्शन गरिरहेका नागरिकले आइतबार सडक अवरुद्ध गरेका थिए । सडक अवरुद्ध गरिएपछि जाफराबादमा उक्त कानुनको समर्थन गर्दै आएका नागरिकको समूह र विरोध गरिहरेको समूहबीच झडप सुरू भएको थियो । #बारहखरी

Related articles

शसस्त्र प्रहरी बल नवलपरासीद्धारा ढाई लाखको समान बरामद

♦जितेन्द्र गुप्ता – महेसपुर, १२ कार्तिक । नवलपरासीको सिमा क्षेत्रमा भैरहेका चोरी तस्करी रोक्न शसस्त्र प्रहरी बलले कडा निगरानी बढाएको छ । दिउँसो तथा रातीको समयमा स्थानिय तस्करहरु विभिन्न सर–समानको नेपाल–भारत तस्करी गरिरहेको जन गुनासो बढेपछि शसस्त्र प्रहरीले उक्त चोरी तस्करी रोक्न विभिन्न संयन्त्र अपनाउदै सिमामा निगरानी बढाएको हो । सिमामा भैरहने चोरी तस्करी तथा […]

रामग्राम जेसीजद्धारा निशुल्क दन्त शिविर संचालन

परासी, १५ कार्तिक । रामग्राम जेसीज नवलपरासीले जेसीजको सप्ताहव्यापी कार्यक्रम २०१८ अन्तर्गत आज निशुल्क दन्त शिविर संचालन गरेको छ । जेसीजले जिल्लाको रामग्राम नगरपालिका १६ स्थित बुद्ध ज्योती प्रावि अमहवाँमा निशुल्क दन्त शिविर संचालन गरि ६५ जना विद्यार्थीहरुलाई उपचार सेवा प्रदान गरेको छ । जेसीजले विद्यार्थीहरुको दन्त तथा शारिरीक सरफाईका लागि ४० जना विद्यार्थीहरुलाई एक […]

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *