काश्मिर हमलाको जवाफः भारतले पाकिस्तानमा छिरेर गर्यो हमला, हजार किलो बम बर्सायो

दिल्ली, १४ फागुन । भारत प्रशासित काश्मिरको पुलवामा हमलाको १२ दिनपछि भारतीय वायुसेनाले पाकिस्तानविरुद्ध ठूलो कारवाही गरेको छ । मंगलबार बिहान करिब साढे तीन बजे मिराज–२००० लडाकू विमानले नियन्त्रण रेखा (एलओसी) पार गरी पाकिस्तान प्रशासित काश्मिरमा छिरेर चरमपन्थी गुटमाथि कारवाही गरेको छ । १२ वटा मिराज विमानले हजार किलो बम बर्सायो । यसमा विभिन्न चरमपन्थी क्याम्प ध्वस्त भएको भारतीय मिडियाले दाबी गरेको छ ।

भारतीय वायुसेनाको सूत्रले यो हमलाको पुष्टि गरेको छ । फेब्रुअरी १३ तारिखमा पुलवामा फिदायीन हमलामा सरकारी सुरक्षाका ४० जवानको मृत्यु भएको छ । जैश–ए–मोहम्मदले यसको जिम्मेवारी लिएको थियो ।

स्रोतलाई उद्धृत गर्दै भारतीय मिडियाले भनेको छ, ‘बालाकोट, चकोटी, मुजफ्फराबादमा जैशका इलाका ध्वस्त भएको छ । बालाकोट पाकिस्तानको प्रान्त खैबर पख्तूनख्वाहमा अवस्थित छ । हमला भएको स्थान एलओसीभन्दा करिब ५० किलोमिटर टाढा छ ।’

पाकिस्तान सेनाले भन्यो – भारतले घुसपेठ गर्यो

भारतको कारवाहीमा पाकिस्तानी सेनाका प्रवक्ता मेजर जनरल आसिफ गफूरले एक ट्वीट गर्दै भारतीय वायुसेनाले मुजफ्फराबाद सेक्टरमा घुसपेठको कोसिस गरेको थियो ।

कारवाही आशा गरेभन्दा ठूलो’

जम्मू–कश्मिरका पूर्व मुख्यमन्त्री र नेशनल कन्फरेन्सका नेता उमर अब्दुल्लाले भारतको कारवाहीमा भने, ‘यदि यो कुरा साँचो हो भने यो सानो हमला होइन । यो हामीले आशा गरेभन्दा ठूलो हो ।’

 

Related articles

वायु प्रदूषण में बढ़ोतरी से लोगों की सेहत को खतरा

दिल्ली, ९ कार्तिक । राजधानी में लगातार बढ़ते प्रदूषण के बावजूद न केंद्र और न ही दिल्ली सरकार हालात को काबू करने की दिशा में कोई सार्थक पहल कर रही है। भलस्वा लैंडफिल साइट पर लगी आग को प्रदूषण की मुख्य वजह बताई जा रही है। वहीं राजपथ और आसपास के मंत्रालय के पास सड़क निर्माण […]

ठुठीबारीके दुकानाे मे एसडीएम का छापा : दुकान व गोदाम में 70 फिसदी दवाइयाँ  एक्सपायर

ठूठीबारी, ७ पुष (भारत)। भारत नेपाल की सीमा पर स्थित ठूठीबारी कस्बा के थोक व फुटकर कृषि संबंधी दवा व्यवसायी पवन शक्ति बीज भंडार व पवन शक्ति मेडिकल स्टोर्स पर जिलाधिकारी महराजगंज अमर नाथ उपाध्याय के निर्देश पर शनिवार को एसडीएम निचलौल देवेंद्र कुमार मय टीम छापेमारी करते हुए संबंधित दूकानो व गोदाम निरीक्षण किया […]

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *